*מכיוון שאני מתעב-ת תעתיקים מאנגלית לעברית, החלטתי לתרגם את המושג slut-shaming (ביוש שרמוטות)  לשרמוטופוביה. לא מושלםת, אבל אחד מהיתרונות של להיות בעלת בלוג זה שאני מחליט(ה).

לרגל צעדת השרמוטות שמתרחשת בשישי הקרוב וכל הדיונים, התגובות והסערות שהיא מחוללת, חשבתי שהגיעה כבר הזמן לתרגם את הפוסט הבא, שפורסם במקור בבלוג האירי Feminist Ire על-ידי Nine.

כי בתוך כל הבלאגן, צריכות לזכור, מאוד בבירור, שה-נ-פ-ג-ע-ו-ת הראשונות, העיקריות והמושתקות ביותר של שרמוטופוביה הן זונות ועובדות/י מין. מצד אחד, עצם העיסוק במין כמקור פרנסה מהווה הצדקה לדה-הומניזציה, לאונס, לניצול, לרדיפה ולביזוי של עובדי/ות מין במסגרת תרבות האונס. מצד שני, במסגרת שיח פטרוני ומעמדי לשחרור, עצם ההתעקשות של זונות על החופש הכלכלי שלהן, על הזכות שלהם לבחור את מקור ההכנסה ועל הזכות שלהן לבעלות על הגוף והנרטיבים שלהם, מהווה הצדקה להדרה שלהן ממרחבים פמיניסטיים (כמו גם ממרחבים של מאבקי עובדות/ים), והאשמתם בשיתוף פעולה עם הפטריארכיה. כל זה חייב להפסק. שרמוטופוביה היא שרמוטופוביה היא שרמוטופוביה, והאשמת קורבן היא האשמת קורבן היא האשמת קורבן (וכשאני אומרת "קורבן" אני מתכוונת קורבן של אלימות מינית, לא של זנות). כל עוד ניתן להם להמשיך להפריד בנינו, כל עוד ניתן להם לחלק אותנו ל-"ילדות טובות" ו-"ילדות רעות", כל עוד ניתן להם לשסע את החזקות מאיתנו באלה מאיתנו שהם בחרו להחליש, אנחנו נמשיך לעשות בשבילם את העבודה.

 למה לנו? שיעבדו קשה.

***

הערת המתרגםת: לצערי, אחת מההשלכות של חוסר הסולידריות המובהק של התנועה הפמיניסטית עם המאבק של עבודות ועבדי המין היא שברוב המקרים, הסוגיה היחידה שמעניינת פמיניסטיות, בבואן להגן בזעם צדקני על נפשן התמימה של הקורבן האולטימטיבי בצורת עובדת המין התורנית (לרוב הזונה), היא עובדת המין הסיסג'נדריות ממין נקבה. שאר הא/נשים שמאכלסות את העולם המורכב והמגוון שהוא תעשיית המין – טרנסיות, ג'נדרקווירז, גברים ועוד – זוכות להתעלומות מוחלטת מצד פמינסטיות בטענה שזה "לא אותו דבר". כתוצאה מכך, רוב הדיונים דוגמאת זה המשוחזר בגוף הטקסט, מתייחסים לנשים סיסיות בלבד (וגם מלאים בטרנספוביה) ומתנהלים בלשון נקבה. לכן, בחרתי לתרגם את הטקסט בלשון נקבה באופן רציף ואחיד. איכס. השלב הבא זה לרשת את בן-יהודה. כמו כן, ברצוני להסב את תשומת לבכן/ם לכך שהלינקים בגוף הפוסט מועתקים מן המקור, ולכן הם באנגלית ובעלי רלוונטיות משתנה לישראל (למרות שמרתקים ושווים קריאה הם תמיד). בהתחשב במיעוט החומר שקיים בעברית, הרשתי לעצמי.

***

פשוט אל תקראי לזה שרמוטופוביה: מדריך פמיניסטי להשתקת עובדות מין

התנועה הפמיניסטית תקועה בימים אלה בוואחד ברוך. פעם זה היה מובן מאליו שדברים כמו זנות, פורנוגרפיה וחשפנות הם רעים, אבל לצערי היום ישנה התנגדות למשנה הברורה הזו. עוד ועוד נשים יוצאות מהארון כעובדות מין ודורשות "זכויות". בעוד שפמיניסטיות מחפשות לסגור מועדוני חשפנות ולהפליל לקוחות, נשים אלה, לא רק שמתלוננות שזה יגרום להן לאבד את הפרנסה, אלא אפילו טוענות שלאלץ את התעשיות בהן הן עובדות לרדת למחתרת, יגדיל את הסיכון שלהן להיות חשופות לניצול ואלימות! אסור לכן לתת לטענות אוויליות כאלה לעצור אותנו. הנה כמה טיפים שימושיים שיוכלו לעזור בהפרכת הטענות של המעצבנות האלה שמתעקשות להתערב. תזכרו: זה שהיא עובדת מין, לא אומר שמותר לה לדבר כאילו היא מבינה בזה!

 אני לא מאמינה לך / את לא מבינה את חומרת הנזק שאת עושה לעצמך

 זאת בדרך כלל נקודת הפתיחה. את מסבירה בסבבה שלך איך אף אישה לא באמת רוצה לעבוד בתעשיית המין, ואז באה איזו כונפה בטענות שהחוויה שלה מוכיחה אחרת! זה השלב להפעיל את טקטיקת  "התועדה הכוזבת": בעזרת דקלום של נתונים וסטטיסטיקות ממחקרים, שאף אחת לא צריכה לדעת מזה שאקדמאיות ביקרו אותם בקטע פסיכי, תוכלי לרמוז שאת יודעת יותר טוב ממנה מה טוב בשבילה. נקודות בונוס עקב שימוש ברטוריקה שמאפיינת מתנגדים להפלות!

1. את חושבת שתעשיית המין היא הדבר הנפלא ביותר בעולם!
2. מה שאת בעצמך אמרת עכשיו, מוכיח שתעשיית המין היא דבר רע!

 תשמרי אותה במגננה: אם עובדת המין שאת מדברת איתה טוענת לאיזשהו שמץ של תחושת אוטונומיה על הגוף שלה או של סיפוק מהעבודה שלה, תוציאי אותה טיפשה ותמימה, שחושבת שכל תעשיית המין כולה היא ארץ קסמים ונפלאות, מלאה בפרחים, קשתות, ודילדואים מכוסים נצנצים. הטענות שלך עצמך אודות ההתעללות והניצול בתעשייה צריכות להכריע כל דבר שיש לה להגיד, וזאת במקום לתת לאלה ששומעות אתכן הזדמנות להבנה עמוקה יותר של המגוון שהוא המורכבות האנושית.

 מצד שני, אם עובדת המין מזכירה, באיזשהו שלב בשיחה, משהו על איזה יום מחורבן שהיה לה בעבודה, או מדברת על אילו אמצעי-ביטחון שהיא נוקטת בהם, או אפילו סתם מזכירה משהו על איזה לקוח עם רגליים מסריחות, תמהרי להפוך את זה להוכחה ניצחת על הפגיעה האינהרנטית הכרוכה בתעשייה. אל תמצמצי לרגע, גם אם היא מזכירה לך שאף אחד מהדברים האלה לא ייחודי לעבודת מין. זה שונה, כי זה מין, סבבה? מהר מאוד היא תפסיק לדבר בפומבי על בעיות שקשורות בעבודת מין, מתוך פחד שתשמשי בזה כדי לקרוא להכחדה מיידית של המקצוע. וברגע שהיא תשתוק בנוגע לכל הקשיים שלה, תוכלי לחזור בבטחה לנקודה מספר 1. גאוני!

 הדבר היחידי שאת חושבת עליו זה העובדה שתפסידי כסף

 כוס אמק, מה נסגר עם האנשים האלה? כל מה שאת מנסה לעשות זה לשלוח מסר חד וברור בנוגע לשיוויון בין גברים לנשים, והם עושות לך בלגאנים על כל מיני שטויות כמו הריסה של מערכות תמיכה ועלייה במקרי האלימות! אבל זה בסדר. כל עוד את מוציאה אותן ככה שברור שהמניע היחיד שלהן הוא בצע כסף, את לא צריכה בתכל'ס להתייחס לאף אחד מהדברים שהן מעלות, שלא נדבר על להתייחס לסיבות שמובילות אותן להצטרך כסף מלכתחילה. נקודות בונוס אם את מצליחה להכיל את הטיעון הזה על, נגיד, מישהי שעובדת כנערת ליווי ומעלה טענות בנוגע לפגיעותן הגוברת של זונות רחוב. אל תעלי על דל דעתך אפילו לרגע, את הרעיון המגוחך שיש סולידריות בקרב חלקים ושכבות שונות בתעשיית המין.

 סרסורים וסוחרי נשים משלמים לך כדי שתדברי ככה

 זאת טענה מעולה. היא אומנם קצת מגוחכת, אבל אם אלה שמקשיבים לך קנו את כל מה שהיה לך להגיד עד עכשיו, יש מצב שאפילו יצליח לך לטעון שהסיבה היחידה שתגרום למישהי לא להסכים איתך, זה שהיא בובה בידיהם של קרימינלים שמחזרים אחרי דעת קהל.

 את אכזבה לכל הנשים כולן

 אם, על אף כל מאמציך, נראה כאילו יש סכנה שאלה שמקשיבים לכן יאמינו לזה שזאת שמולך אשכרה בחרה לעבוד במין, חווה את זה כמשהו סביר בעליל, והיא אפילו בעלת דעה אחת או שתיים ששווה להקשיב להן, השתמשי בקלף המנצח לעת חירום: היא לא העניין כאן, אנחנו עושות את זה בשביל כל הנשים באשר הן.

 למרות שפעם, בימים עברו, התנועה הפמיניסטית העסיקה את עצמה בשאלות כגון "האם לסביות פוגעת בלגיטימיות של התנועה" או "האם העובדה שאני מורחת לק, קונה נעליים ומוצצת זין (בחינם, כמובן) פוגעת במאבק?" הסוגיות הללו הוכרעו לא מכבר והורדו מהמדף בשם חופש הבחירה. למזלך, פמיניזם (עדיין) אינו רואה בעין טובה נשים שהבחירות שלהן כוללות עבודת מין. תשמרי על הדיון במונחים של שחור ולבן, ואל תיתני לשום מורכבות או ניואנסים לחדור פנימה. בססי את הטיעון שלך על זה שתעשיית המין מקדמת מגמות שליליות ביחס לנשים בכלל. בשביל נקודות בונוס – השתמשי בשפה מחפיצה ומקרבנת כדי לתאר עובדות מין בעודך מסבירה מדוע חיפצון וקירבון הם מעפנים. כבר הוכחת את העובדה שסקס בהסכמה שכרוך בתשלום הוא פסול, אז אישה שמספקת אותו מרצונה היא ללא כל ספק בוגדת במגדרה שלה. בחסות גישת ה-"Love the sinner – Hate the sin" (בתרגום חופשי: אהבי את החוטאת – שנאי את החטא), את יכולה בשלב זה להרשות לעצמך להיות מגעילה ומרושעת כאוות נפשך לכל עובדות המין היהירות האלה: הן לא הקשיבו לך כשאמרת שמה שהן עושות הוא פסול, ובכך הן ויתרו על מקומן באחוות-הנשים המקודשת.

את לא מייצגת

התנועה הפמיניסטית נאבקה במשך שנים למען פירוק סטריאוטיפים ולמען זכויות רבות ככל האפשר לכל הנשים שזקוקות להן. תשכחי מהמורשת ותתרכזי במשימה הנוכחית! העובדה שאת קוראת לדרך פעולה שתשפיע על כל מי שלוקחת חלק בתעשיית המין, לא אומרת שאת לא יכולה לטעון שכל מי שלא מסכימה איתך פשוט לא חשובה. חוצמזה, אם תשתמשי בקלפים שלרשותך כמו שצריכה, תעמידי את המתנגדות שלך במקום, ותשכנעי את המחוקקים שהאידיאולוגיה שלך חשובה בהרבה מביטחונן הפיזי של נשים, בסופו של דבר תעשיית המין תהפוך באמת ובתמים להיות מקום מזוויע ונוראי להיות בו. אלה שיש ברשותן את האמצעים למצוא עבודה אלטרנטיבית יבינו שהגיע הזמן שהן יעשו את זה, והיחידות שיישארו יהיו אלה שהיה להן קשה מלכתחילה ולא יכולות למצוא תחלופות. אז, כל עובדות המין יעמדו בדרישות התקן של מה זה להיות "מייצגת". זאת אומנם דרך קצת עקלקלה, למחוץ תעשיה שלמה עד שהיא מהווה לא יותר מאשר קבוצה הומוגנית של קורבנות סרסרות וסחר בנשים, חסרת יכולת לעצב מציאות ובעלת חוויית אומללות אחידה, אבל אז, לפחות, כולן יהיו מנוצלות ומסכנות כמו שאמרת שהן מההתחלה, ובכך בעצם תוכיחי את הנקודה שלך.

מזל טוב, כל הכבוד, ותודה על תרומתך!

***

בואו למצעד השרמוטות כדי שאלימות מינית ושרמוטופוביה נגד נשים וא/נשים נשיות בכלל, ונגד עובדות/י מין בפרט, תפסיק להיות דבר שקוף ולגיטימי, וכדי לחזק את הסולידריות בין פמיניסטיות ועובדות מין (ובאבא שלי – היא צריכה חיזוק.).

 מחר (שישי ה-5.2.13), 11:30, כיכר רבין, תל-הביב.

שרמוטות וזונות מרסות להיות אויבות.

***

 

הבהרה: אני לא בעד מדיניות של מחיקת תגובות אז זה לא יקרה, אבל זאת לא אומר שאין לכם אחריות על מה שאתם כותבות. קחו בחשבון שאלימות קיימת גם בצורה של הקלדה על מקלדת, ושפטרונות, התנשאות ומחיקה זאת אלימות לכל דבר. אם אתן כותבים כדי להס(ג)ביר לי כמה זונות הן מסכנות וזקוקת להצלה, קורבנות אלימות מינית בילדות או בהמות אנוכיות רודפות בצע כסף, אנא, חסכו לי את עוגמת הנפש והשעמום, וקחו את זה למקום אחר באינטרנט. באמת שהיא מספיק גדולה. הדבר היחיד שימחק בלי לחשוב פעמיים, ושכתיבתו תזכה את הכותב/ת בחסימה מהבלוג כמו גם במסע ביוש אינטרנטי כולל, הוא הוצאה של א/נשים מהארון. כעובדות מין, או בכלל. ראו הוזהרתן/ם, אני פמיניסטית עם גב.