אנחנו מתרגשות ומלאות בושה ורגשות זימה להכריז על הקמתה של קולקטיב יצירה קווירי

הקולקטיב הוא ניסיון לייצר חממת אמנים אלטרנטיבית, שתיצור יחד סרטים קווירים. בגלל שכסף מעולם לא היה הצד החזק שלנו חשבנו לעשות את זה כמו שאנחנו עושות את שאר הדברים: ביחד ומהפח. בזמן שכל הסטרייטים נפגשים ל-48 שעות של מרוץ אחרי השיממון של עצמם כדי לעשות סרט, אנחנו מדמיינות שבוע שבו אנחנו לוקחות הפסקה מהכל, מקיפות את עצמנו בריח של מהפכה ו-DIY, ויוצרות קולנוע בועט וחתרני. או משהו.

אז מה בתכלס?

אנחנו רוצות להקים קבוצה של פעילים-אומנים, שיוצאת אחת לחצי שנה לשבוע הפקה שלם, בו אנחנו מרימות סרט נוצץ ופוליטי ביחד כקולקטיב. אנחנו מדמיינות משהו שווה במיוחד שכולל לינה וארוחות משותפות, אולי איזה מסיבה או 2, ועוד כל מיני דברים שיעניין אותנו לעשות תוך כדי עבודה על הסרט התורן. אבל זה רק החלום שלנו ואת כל הפרטים נבין ביחד.

בשביל שכל זה יצליח לקרות, חשבנו על מודל במסגרתו נפגשות בין הפקה להפקה אחת לשבועיים-חודש, להעשרה, הכנות לוגיסטיות, זמימת מזימות, ומלא תוכן קווירי. על הדרך אנחנו גם מקוות להכיר אחת את השניה יותר טוב וללמוד בין השאר איך כיף לנו לעבוד ביחד, כל 1 בדרך שלה, כדי שלכל אחת תהיה את ההזדמנות למצוא את הדרך שהכי נוח לה להשתלב.

מי מוזמנת?

בגדול, כל מי שקווירית ותרבות קווירית מדברת אליה (או אליו. אבל אתן יודעים איך זה.. מגדר זה חרא ובנקבה זה יותר שווה). הקמנו את קוורת כי אנחנו רוצות ליצור תכנים שמדברים אלינו ועלינו יחד עם אנשים שכיף לעבוד איתם – מפיקים, תסריטאיות, נערי מים, נערות פוסטר, פרפורמריות, תפאורנים, אמני וידאו, עורכות סאונד, משחיתי נוער, מפרות חוק, וכל 1 אחר.ת שבא לו לעשות בלאגן –  בסביבה לא היררכית ואנטי-קפיטליסטית.

מי אנחנו?

אנחנו זוג פעילים שהקמנו את הקולקטיב כי אנחנו רוצות ליצור תרבות קווירית מקומית, ובא לנו להשתמש בכל מה שלמדנו על תרבות גרילה כדי לעשות את זה. אנחנו רוצות לעבוד ביחד כי קולנוע הכי מעניין אותנו כשהוא נעשה באווירה שיתופית ועם כמה שפחות לחץ וחרא – וגם כי נורא בא לנו לחזור ולראות אנשים מחוץ לפייסבוק. אנחנו חושבות שלתרבות הקווירית העצבנית שקורית כאן מגיע תיעוד (מבחינתינו גם קולנוע עלילתי הוא אחלה פלטפורמה תיעודית) ואנחנו מתות כבר לראות קולנוע פוליטי, מאחד מאבקים, שמבין שלאומנות יש אחריות כלפי הזמן, המקום, התקופה והאנשים שסביבן היא מיוצרת. אנחנו רוצות לאסוף את כל המוחות המבריקות שמסתובבות סביבנו, וביחד לעשות משהו שמדגדג לנו בבטן בדיוק במקום שלא יכול כבר לחכות למהפכה.

איך מתחילים?

יש כבר תסריט כתוב כדי שיהיה לנו על מה להתחיל לעבוד כפרוייקט ראשון. את הבאים אחריו נכתוב ביחד. חם לנו בכל הגוף ואנחנו רק מחפשות את האנשים שיעזרו לדברים להתחיל לזוז. בא לכן? יש לכן שאלות? תכתבו לנו בפייס כאן או כאן, או במייל tal.wozner@gmail.com  ו-avivsela10@gmail.com כדי שנדע לעדכן אתכן במה שקורה.